26 marca, 2020

Dlaczego gotowe strony www to zły pomysł?

By Support-2277 Views-No Comment

Prowadzenie biznesu w sieci to proces, który pomimo swojej powierzchownej prostoty jest niezwykle złożony. Skuteczność aktywności online wynika z mądrze podejmowanych kroków i przemyślanych rozwiązań. Do jednych z ważnych etapów tworzenia pozycji firmy w internecie, jest przygotowanie strony www. Jest to punkt, nad którym warto się dłużej zatrzymać, aby nie popełniać błędów, które mogą wiele kosztować i generować więcej strat niż zysków.

Nie idź na łatwiznę

Znaczna część przedsiębiorców podczas zakładania firmy, podejmuje działania zmierzające do budowania swojej pozycji w wirtualnej przestrzeni. Niestety zbyt często właściciele firm, szukają oszczędności w nieodpowiednich miejscach. Kuszącą alternatywą dla zamówienia personalizowanej strony firmowej, są gotowe szablony stron www. Tego typu witryny mogą kusić ceną, szybkością i dostępnością. Zdarza się, że są one atrakcyjne wizualnie i oferują szerokie wzornictwo, ale nie są w stanie zastąpić optymalizowanych stron www tworzonych na zamówienie.

Standardowa strona

Pierwszą wadą gotowych rozwiązań jest ich szablonowość oraz ograniczenia twórcze. Przygotowane wzory dają użytkownikowi wąskie pole do popisu. Sprawia to, że strona nigdy nie będzie szyta na miarę, a jej unikatowość i indywidualizm jest jedynie w sferze marzeń. Dopasowanie własnej kolorystyki, wzornictwa, logo czy układu może być niewykonalne lub znacznie utrudnione. Powoduje to wiele frustracji oraz brak przejrzystości i rozpoznawalności, która buduje świadomość firmy. Decydując się na zatrudnienie profesjonalnej firmy, tworzącej strony www, można stworzyć prawdziwą wizytówkę firmy, która będzie w pełni integralną całością. Można się wyróżnić i nie trzeba się obawiać o napotkanie tożsamej witryny opartej na tym samym szablonie.

Ograniczenie profesjonalizmu

Dobrze wykonana witryna, która jest tworzona na zamówienie, będzie informować o profesjonalizmie danej firmy. Jest to oznaka zaangażowania i szacunku dla odbiorcy. Gotowe szablony, tak jak zdjęcia z banku zdjęć, będą dla odbiorców oznaką pójścia na łatwiznę. Oczywiście dla osób, które tworzą stronę, aby informować o swoim hobby, jest to ciekawa alternatywa, która jednak nie sprawdza się w przypadku specjalistycznych firm.

Niższa jakość

Często wymieniana wadą gotowych stron www jest ich niska jakość. Niestety jest to zauważalne nawet przez przeciętnego użytkownika, nie wspominając o specjalistach. Właściciele firm z pewnością nie chcą być utożsamiani z niską jakością, zbyt prostym fontem czy podstawowym zestawem grafik. Obecnie w cenie jest indywidualizm, o którym słychać na każdym kroku, dlatego też nie warto iść na łatwiznę, jeżeli chce się coś osiągnąć.

Strona o niskim poziomie optymalizacji

Na samym końcu, nie można nie wspomnieć o tym, co powinno jednoznacznie przekreślić gotowe szablony www. Firma, która chce być zauważona i docierać do szerokiego grona odbiorców musi stawiać na optymalizację. Odpowiednio pozycjonowana strona jest widoczna i dociera do osób należących do grupy docelowej, co w naturalny sposób przekłada się na zyski firmy. Ruch na stronie, który ma szanse przełożyć się na konwersje, może przynieść strona tworzona zgodnie z zasadami SEO i dopasowana do konkretnego klienta. Nie da się dobrej optymalizacji osiągnąć na stronie opartej na gotowym szablonie. Oczywiście można liczyć na podstawowe pozycjonowanie, ale nie będzie ono się równać z profesjonalnymi działaniami specjalistycznych firm.

Leave a Comment